» 
»
 

Ege Denizi'nde 2 deprem birden yaşandı

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü^nün sitesinden verilen bilgilere göre Ege Denizi'nde 3.9 ve 3.8'lik iki deprem meydana geldiği belirtildi.

En son 16 Haziran'da 4.2'lik depremle korku yaşayan EgeBölgesi'nde bugün yeniden meydana gelen sarsıntıda, saat 17.33'te yerin 9.5 kilometre altında yaşanan 3.9'luk depremin ardından daat 18.12'de de 12 kilometre derinlikte yaşanan 3.8 şiddetindeki depremlerheyecan halk arasında paniğe sebep oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün vermiş olduğu bilgilerde, merkez üssü İzmir'in Karaburun İlçesi ile Yunanistan'ın Midilli Adası arasındaki bölge olarak belirlendiği deprem saat 17.33'te yaşandı. Richter ölçeğine göre 3.9 büyüklüğünde ve yerin 4.2 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem İzmir'de de hissedildi. Bu depremin ardından 39 dakika sonra yine İzmir Körfezinin merkez üssü olduğu belirtilen ve şiddeti 3.8 olan bir deprem daha yaşandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’da depremin büyüklüğünü 3.8 olarak açıkladı. Geçtiğimiz 12 Haziran'da 6.2 büyüklüğünde, 16 Haziran’da 4.2 ve 17 Haziran'da da 5.3 büyüklüğünde depremler meydana gelmiş, İzmir, Aydın, Manisa ve Çanakkale illerinde de hissedilmiş, halk panikle sokaklara çıkmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *