» 
»
 

Ege rüzgarı Ankara'da esecek AKM'de 12 Kasım'da Ege tanıtılıyor

12 Kasım’da Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirilecek olan etkinlik bu yıl 8. kez düzenlenecek. ‘Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’ etkinliğine bu yıl Uşak ev sahipliği yapıyor.

Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa ve Muğla’da faaliyet gösteren dernek ve vakıfların öncülüğünde düzenlenen ve 4 gün sürecek olan etkinlikte Ege’nin eşsiz doğası, turizmi, sanatı, sosyal ve kültürel hayatı, ticareti ve sanayisi tanıtılacak.

Atatürk Kültür Merkezi’nde kurulacak stantlarda bölgenin yöre kültürü sergilenecek ve Ege’nin güzellikleri ziyaretçilerle paylaşılacak. Valilikler, il ve ilçe belediyeleri, kaymakamlıklar, ticaret ve sanayi odaları, borsalar, yöresel el sanatları, üreticiler, basın kuruluşları, kültür ve sanat insanları, doğa sporları kulüpleri Kütahya çinileri, tarihi ve kültürel değerleri, Denizli Buldan dokumaları, Uşak kilim ve battaniyeleri, ahşap ve deri ürünleri, Dünya’nın en büyük 2. Kanyonu ( Ulubey Kanyonları) meraklıları ile buluşacak.

Efes, Didim, Karun Hazineleri, Afrodisias, Bergama, Miletos, Priene, Aigai antik kentleri, doğa harikası sahilleri, Fethiye, Bodrum, Marmaris, Didim, Kuşadası, Çeşme ve Bodrum Yat Limanları, Pamukkale de etkinliklerde yerini alacak.

Etkinlikte ayrıca Zeybek halk oyunları gösterileri, Ege Türküleri, Şiir dinletileri, Sergiler yer alırken, ziyaretçileri keyifli saatler bekliyor. Zeytin, zeytinyağı ,incir, üzüm, pekmez, tarhana, deve sucuğu, lokum, mesir macunu, leblebi, kaymak, İzmir tulumu, turunç reçelleri, Anzak köftesi, Balık çeşitleri, Aydın’ın çöp şişi, Emet kebabı, İzmir köfte, Uşak tarhanası, Haşhaşpare gibi Ege bölgesinin yöresel yiyeceklerini tatmak isteyenler için de tezgahlar hazır bulunacak.

12 Kasım Saat 12.00’de açılışı yapılacak olan etkinlik tam 4 gün boyunca Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *