Ege Üniversitesi'nde bağış isteyen Prof. görevden alındı

Geçtiğimiz hafta Ege Üniversite'sinin internet sitesinden, Kızılay, 15 Temmuz Şehitleri yada Mehmetçik Vakfı'na bağış yap dersten geç duyurusu yaptıran bölüm başkanı Prof. Gökalp Kahraman görevinden alındı.

Geçtiğimiz hafta içinde Ege Üniversitesi’nde yaşanan olay, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün resmi internet sitesinde Prof. Dr. Gökalp Kahraman imzalı olarak yayınlanan bir duyuruyla cereyan etti. Topluma Hizmet Uygulamaları dersinden kalan öğrencilere yönelik duyurulan yazıda, dersten kalan öğrencilerin belirlenen bazı devlet vakıflarına 100 TL bağış yaparak belgelemeleri halinde 100 tam not alarak geçebilecekleri belirtildi. Yapılan duyuruda 'Topluma Hizmet Uygulamaları dersini alanların dikkatine başlığı atılarak, dersten kalan öğrenciler Mehmetçik Vakfı’na, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri vakfına veya Kızılay’a 100 TL bağışlayıp, teşvik ederlerse yani vesikalandırırlarsa 100 not ile geçebilecekler yazılarak altına Prof. Dr. Gökalp Kahraman’ın adına yer verildi.

Yaşanan bu olay bir anda gündeme oturunca, olayın yaşandığı Ege Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, Ege Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün resmi internet sitesinde yayımlanmış olan, öğrencilerin açıklamada yazılan vakıflara bağış yapmasına zorlanarak dersten geçebileceklerini belirten duyuru ile ilgili olarak Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökalp Kahraman'ın görevden alındığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.  Prof. Dr. Dedeoğlu, bölüm başkanlarının kendilerine bilgi vermeden site üzerinden bilgi paylaşabildiklerini belirterek, haberleri olduğu anda müdahale ettiklerini ve konunun ayrıntılarını araştıracaklarını ifade etti. Prof. Dr. Gökalp Kahraman'ın görevinden alındığını, soruşturma açıldığını belirten Dedeoğlu, öğrenciye vakıflara bağış yaparsan dersten geçersin duyurusu yapmanın doğru olmadığını, konunun üzerine gideceklerini aktardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *