» 
»
 

Ege'deki deprem can aldı

Bugün Ege Denizi’nde meydana gelen Türkiye’de de İzmir başta olmak üzere şiddetli şekilde hissedilen deprem,Yunanistan'ın Midilli ve Sakız adalarında 6,1 şiddetinde hissedildi. Yaşanan depremde bir kadın hayatını kaybederken on kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Bugün egede yaşanan çok şiddetli deprem, iki ülkeyi de ciddi şekilde salladı. Ülkemizde, İzmir, Aydın, Manisa, İstanbul ve Çanakkale’de halkın paniklemesine neden olurken, komşu ülke Yunanistan’da hasara ve can kaybına yol açtı.

Yunanistan’ın Midilli Adasının Vrisa adlı köyünde 45 yaşındaki bir kadının, deprem sonrası çöken evin enkazı altında öldüğü belirlendi.

Öte yandan enkaz altında kalan yaşlı bir çiftin sağ olarak kurtarıldığı hala kayıp bir kadının da bulunamadığı belirtildi. Olayla ilgili çöken evin enkazından ağır yaralı çıkarılan adam, eşinin evde olduğunu söyleyince arama ekipleri çalışma yaptı ancak şimdiye kadar kayıp olan kadına ulaşılamadığı bildirildi.

Yaşanan 6,1 şiddetindeki depremin Yunanistan’ın Midilli Adası’ndaki köylere büyük hasar verdiği, burada yaşanan insanların panik halinde adadan ayrıldığı ifade edilirken, ambulanslarla hastanelere 10 kişinin yaralı olarak başvurduğu aktarıldı.

Midilli kenti ile Plomari merkez yolu ve Melinda köyüne giden yol, toprak kayması sebebiyle trafiğe kapatıldığı,  evleri yıkılan ve hasar gören Yunan vatandaşları için devlet ve belediyelerin çadır kurduğu öğrenildi.


 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *