» 
»
 

Ege'deki son depremden sonra tam 112 artçı sarsıntı yaşandı

Ege Denizi ve Ege bölgesinde yaşanan son depremler, dün yaşanan 4.1 ve 5,5 şiddetinde meydana gelmişti. Bu depremlerin ardından birçok artçının daha yaşandığı belirtildi.

Ege Denizi'nde 12 Haziran'daki 6.3'lük depremin ardından yaşanan birçok artçı ve şiddetli depremlerin özellikle izmir ve çevresindeki illerde paniğe yol açmaya devam ettiği bildiriliyor.. Dün saat 22.33'te merkez üssü Ege Denizi olan 4.1 şiddetindeki depremin ardından, 22.50'de yine merkez üssü Ege Denizi olan 5.5 şiddetinde bir deprem meydana gelmişti. Egede son depremlerden bu saate kadar 112 artçı depremin daha yaşandığı ifade dildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün internet sitesinde yayınlanan son depremler listesindeki bilgilere göre, dün 22.33'teki depremin yerin 13.5 kilometre altında yaşandığı belirtilirken, 22.50'de yaşanan sarsıntı ise12.3 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Dün yaşanan 4.1'lik depremin ardından gece yarısına kadar, şiddetleri 2.7 ile 3.9 arasında değişen artçı depremlerin meydana geldiği de Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün internet sitesinde yayınlanmıştı.

Özellikle dün saat 22.50'deki şiddetli halk arasında paniğe yol açan depremin ardından şu dakikalara kadar topalm 112 artçı şokun daha oluştuğu, Kandilli Rasathanesi'nin internet sitesindeki son depremler listesinde yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde Karaburun açıklarında meydana gelen 6.2’lik bir deprem daha yaşanmış, İzmir ve Ege’nin yanı sıra bir çok ilde hissedilen deprem vatandaşlar arasında paniğğe yol açmıştı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *