» 
»
 

EGM Kurban Bayramı tedbirlerini açıkladı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kurban Bayramı süresince ülke geneli polis sorumluluk bölgesinde alınacak tedbirleri belirlendi.

EGM tarafından yapılan açıklamalara göre, 10 Eylül Cumartesi günü başlayan ve 18 Eylül'de sona eren Kurban Bayramı tatili süresince, ülke genelinde polis güvenlik süresince yurt genelinde polis sorumluluk bölgesinde genel güvenlik ve asayişin kontrolü amacı ile Emniyet Genel Müdürlü Celalettin Lekesiz'in imzası ile 81 il Emniyet Müdürlüğü'ne yazı aktarıldı.

Yazılı açıklamada, alışveriş merkezleri, çarşılar, pazar yerleri, piknik alanları, park, plaj ve bahçeler vb. halkın yoğun olarak yer aldığı yerler ile ana arterlerde, yankesicilik, kapkaç ve dolandırıcılık gibi olaylara karşı duyarlı olunması ve bu gibi yerlerde yaya olarak ya da motorize olarak ekip sayısının arttırılması bildirildi.

Terminaler, otogar, havaalanı, gar, deniz limanları, şehir içi toplu taşıma araçları ve duranlarında yolcu sayısının artmasından dolayı belirlenen mahallelerde devriye ekiplerinin takviye edilmesi ayrıca özel güvenlik görevlilerin de uyarılması istendi. Açıklamada, umuma açık olan eğlence ve istirahat alanlarında meydana gelebilmesi muhtemel olayların önüne geçebilmek için vatandaşların huzurunu bozabilecek davranışların engellenebilmesi için denetimlerin artırılması hususunda uyarıda bulunuldu.

Buna ek olarak kurbanlık hayvanların satışı ile sevkiyatının yapıldığı bölgelerde ekiplerin kontrolde olacağının altı çizilerek, hayvan hırsızlarına yönelik tedbirli olunması, ya da kurbanlık hayvanların kontrolden çıkıp trafikte görülmesi durumunda zabıta ile irtibat halinde olunması, bayram ziyaretleri ve tatilden dolayı ev ve iş yerlerinin bir süre kapalı olmasından dolayı da hırsızların faaliyette olabileceği konusunda tedbirli davranılması gerektiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *