» 
»
 

EGM POMEM için 4000 özel harekat branşlı polis memur adayı alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, özel harekat branşlı 4 bin erkek polis memuru adayı alınacağı, başvuruların Polis Akademisi Başkanlığı web sitesinden yapılacağı duyuruldu. Adayların 4 yıllık üniversite mezunu olma şartı var.

17. dönem polis meslek eğitimi için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) branşı özel harekat olmak üzere 4 bin erkek polis memuru adayı alınacak. 4 yıllık üniversite mezunu olma ve 30 yaşından gün almamış olma gibi şartlar getirilen adaylar başvurularını Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" adresinden yapabilecek.

Söz konusu alım için polis adaylarında aranan şartlar ise şu şekilde belirlendi. Polis meslek eğitimi için aranan şartlar arasında en az dört yıl süreli lisans seviyesinde yükseköğretim programı ya da buna denk olduğu Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışı yükseköğretim kurumları mezunu olma bulunuyor. Ayrıca yaş şartı da 31 Aralık 2016 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olma şeklinde yer alıyor. KPSS için ise 2014 veya 2015 yılları sınavlarından lisans P3 Puan türünden en az 50,00 taban puan şartı aranırken Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarında ise lisans P3 puanı en az 40,00 taban puan şartı yer alıyor.

Memur adaylarında boy olarak 167 cm alt sınır olarak belirlenirken, beden kitle endeksi 18 dahil olmak üzere 27 arasında olmak gerekiyor. Ayrıca adayların silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmaması da diğer bir şart olarak belirlenmiş. Adayların sağlık durumu yönünden ise Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak şartı mevcut.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan polis mesleki eğitim merkezlerine polis memur adayı alım açıklamasına göre, başvurusu kabul edilerek öğrenci olarak alınacak kişilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak ve verilecek eğitimin bitiminde başarılı olanlar özel harekat branşlı polis memuru olarak göreve başlayacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *