» 
»
 

Egzersiz yapmak migren ağrılarınızı arttırabilir!

Migren nedir? Migren tedavisinde neler yapılmalıdır? Konuyla ilgili tüm merak edilen soru cevapları haberimizde…

Çevresel faktörlerin yanı sıra birtakım rahatsızlıkların da tetiklediği, migren tedavisinde bilinenin aksine çok basit ve ucuz tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Şiddetli bir baş ağrısı ve sonrasında yaşanan bulantı, halsizlik saçlı deride yanma gibi belirtilerle kendisini gösteren migren yaklaşık 4 ile 72 saat kadar değişen sürelerde etkisini gösterebilir. Nadiren de olsa görülen uzamış migren krizlerinde ise ağrının 1 hafta sürdüğü gözlemlenmişti. Bu tür migrenlerde ise kişiyi zorlu bir tedavi süreci beklemektedir.

Tıbbi olarak yapılan migren tedavilerinde öncelikle devreye ağrı kesiciler girer. Bunun çözüm olmaması durumlarında ise yaklaşık altı ay süre ile hap tedavisi uygulanır. Öte yandan düzenli olarak magnezyum ya da B2 vitamini alımı da bu süreçte oldukça etkilidir.

Migren şikayeti olan kişilerde egzersiz yapmak yanlış bir uygulamadır. Bu uygulama ağrılarınızın artmasına neden olabilir. Ayrıca uçak ve tren yolculukları, ani basınç değişimlerinden dolayı ciddi migren tetikleyicileridir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *