Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5 kez düzenlenen ehliyet sınavının dördüncüsü 7 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Sınavdan geçmek isteyen adayların kaç puan alması gerekiyor? İşte ayrıntılar...

2017 yılı 4. kez yapılacak olan ehliyet sınavı 7 Ekim Cumartesi günü yapılacak. 7 Ekim Cumartesi gerçekleştirilecek ehliyet sınavında adayların başarılı olabilmeleri için en az 70 puan almaları gerekiyor. Adayların, sınav için sınav girilş belgelerini kayıtlı oldukları sürücü kurslarından ya da Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden alabilirler. Sınavda başarı gösteren stajyer ehliyet almaya hak kazanacak. 2 yıllık stajyer sürecini başarı ile tamamlayanlar ise stajyerlikten çıkabilecek.

Ehliyet sınavında, araç tekniği, trafik adabı, ilk yardım ve trafik çevre derslerinden toplamda 50 soru soruluyor. Her sorunun değeri 2 puandır ve adayların en az 35 soruya doğru cevap vererek 70 puan alması gerekiyor.

7 Ekim'de yapılacak ehliyet sınavı sonuçlarının yaklaşık 15 gün içerisinde açıklanacağı tahmin ediliyor. Öte yandan direksiyon sınavı sonuçları da aynı gün içerisinde açıklanıp ilan edilecektir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *