Ehliyet sınavlarında yeni soru dönemi başladı

MEB tarafından yapılan yeni yönetmelik değişiklikleri kapsamında ehliyet alacak sürücü adayları için uygulanacak teori sınavı soruları düzenlenerek yeniden oluşturuldu.

MEB tarafından gerçekleştirilen düzenleme kapsamında birçok değişiklikle beraber ehliyet sınavı soru havuzuna eklemeler yapılarak soru sayısı 3 bin 250'ye yükseltildi. Böylece, farklı soru tekniklerinin yanı sıra şekilli sorularında havuza eklenmesiyle sınava girecek adayların daha önceden çıkmış sorularla karşılaşma olanağı da düşürülmüş oldu. Düzenleme sonrasında sürücü adayları ilk olarak yapılacak olan ilk sınav 29 Temmuz 2017.

Öte yandan Resmi  17 Nisan 2015 tarihinde yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliği'ndeki bazı değişiklikler, 1 Ocak 2016'da yürürlüğe girmişti. Bu değişiklik kapsamında da 2016'dan itibaren ilk defa test sınavına girecek sürücü adaylarının, "M", "A1", "A2", "A" ,"B1", "B" ,"D1" ,"D" ,"C1" ,"C" ve "F" sınıfı sertifika sınıfı türlerine ait ilk yardım, trafik ve çevre, araç tekniği, trafik adabı derslerinden sorumlu olmaları hükme bağlanmış oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *