» 
»
 

Ehliyet yenileme 2016'da başladı İşlemler için randevu alınmalı

1 Ocak 2016 itibariyle yürürlüğe giren ehliyet yenileme işlemleri başladı. Vatandaşlar ehliyetlerini yenilemek için öncelikle Emniyet’in web sitesinden randevu almaları gerekiyor.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü, 1 Ocak tarihinden itibaren yürürlüğe giren ehliyet yenileme işlemi kapsamında 130 kişi ehliyetini yeniledi. Trafikten sorumlu Adıyaman Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Hasan Patat, 3 hafta içerisinde yeni ehliyet için işlem yapılan kişi sayısının 130 olduğunu belirterek, yeni ehliyet almak isteyenlerin internet üzerinden randevu olmalarının önemli olduğunu vurguladı.

Nereden randevu alacağız?
Vatandaşların iş ve işlemlerini randevu alarak gerçekleştirmelerinin zaman kaybını önleyeceğinin altını çizen Cem Hasan Patat, “1 Ocak itibariyle ehliyetlerin yenilenmesi işlemini başlattık. Randevu sistemiyle ehliyetlerini yenilesi yapılıyor. Vatandaşlarımız özellikle internet üzerinden randevu alarak Trafik Tescil Şube Müdürlüğü’ne gelsinler. Gelip burada beklemektense randevu sisteminden günlerini ve saatlerini belirlemelerini istiyoruz. Randevu ile gelen vatandaşlarımız en fazla 5 dakikada işlemini tamamlanıyor. Mağduriyet ve bekleme olmuyor. Vatandaşların özellikle www.egm.gov.tr adresinden randevu almalarını istirham ediyoruz.

Ehliyet yenileme işlemleri için neler gerekli?
Vatandaşlarımızdan istediğimiz biometrik fotoğraf, sağlık raporu, 15 TL para banka ve vergi dairesine yatırıyorlar. Adıyaman’da günlük 75 kişiye randevu veriyoruz. Nisan ayına kadar randevu sistemimiz doldu. Vatandaşlarımız kendilerini çok sıkıştırmasınlar. Vatandaşlarımızın 31 Aralık 2020 tarihine kadar süresi var. Beş yıl içerisinde değiştirdikleri takdirde problem olmayacak.
Şuana kadar 130 kişi randevu sistemi ile ehliyetini yenilemek için başvuruda bulundu. Ehliyet işlemi için başvuran kişilere geçici ehliyet belgesi veriliyor. 15 gün içerisinde yeni ehliyetler adreslerine gönderiliyor” diye konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *