Ehliyette elektronik ortamda sınav dönemi başlıyor

İlk kez Van’da elektronik ortamda yapılan ehliyet sınavını ile sürücü adayları yeni bir sınav sistemine geçiş yapmış oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ehliyet sınavının elektronik ortamda yapılmasına ilişkin başlattığı proje kapsamında ilk adım Van’da atıldı. Mesut Özata Anadolu Lisesinde yapılan sınavda, sürücü adayları elektronik ortamda sorulara yanıtladı. Sınavdan önce ilk olarak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Ermiş ve sınav görevlileri tarafından yapılan titizlikle gerçekleştirilen kontrollerin ardından, sınava girecek sürücü adaylarına uygulama hakkında bilgiler aktarıldı.

Bu yeni uygulamaya giren e-sınav sistemi ile haftada 20 oturum yapılmasının planlandığını ifade eden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Ermiş, bu sayede haftada 400 kursiyerin bu sınava girebilmesi için fırsat yaratıldığını belirtti. Önceki sınav sisteminde bir kursiyerin sınav için ortalama 2 ay beklemek mecburiyeti yaşadığını vurgulayan Ermiş, yeni sistemle sürücü adaylarının bu süreyi beklemek zorunda kalmayacağını kaydetti.

Sınav sonuçlarının sınavın hemen bitiminde kursiyere verildiğini, böylelikle sınavı geçemeyen kursiyerin 15 gün sonra tekrar sınava başvurabileceğini vurgulayan Ermiş, Van ilindeki bu uygulamanın çevre illere de hizmet vereceğini söyledi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *