» 
»
 

Ekim'in son günü güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu. Batı ve Orta Akdeniz kıyıları, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Elazığ çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. 31 Ekim illere göre hava durumu ise detaylarda...

Ekim'in son günü güncel hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları ülke genelinde 2 ile 5 derece azalacak. Marmara'nın doğusu, Karadeniz ile Batı ve Orta Karadeniz'in kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ile Elazığ çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Bugün akşam saatlerinden sonra ise Ardahan, Kars, Erzurum, Artvin, Ağrı, Bayburt çevreleri ile Gümüşhane'de yüksel kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde yer yer kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Yağışlar, Bitlis, Şırnak ve Siirt çevrelerinde çok kuvvetli, Van, Muş, Hakkâri, Batman, Ağrı çevreleri, Mardin ile Diyarbakır'ın doğu kesimlerinde, Trabzon ve Rize genelinde, Artvin'in kıyı, Bartın, Zonguldak, Düzce ve Osmaniye çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı, Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olarak görülmesi bekleniyor.

31 Ekim illerde hava durumu ise şöyle, Ankara 11 derece parçalı bulutlu, İzmir 18 derece parçalı ve az bulutlu, İstanbul 17 derece parçalı ve çok bulutlu, kuzey doğu kesimleri yağmur ve sağanak şeklinde yağışlı olacak. Bursa 14 derece parçalı ve çok bulutlu olacak. Gece saatlerinden sonra ise doğu kıyıları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Antalya 26 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra ise batı ve doğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Samsun 14 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı, Erzurum 10 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde yüksek kesimleri kar yağışlı olacak. Trabzon 12 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı, Diyarbakır 18 derece parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimlerinde kuvvetli olarak yağmur ve sağanak bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *