» 
 

Ekonominin darbe girişiminden etkilenmesine izin verilmedi!

İZTO, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimini yayımladıkları duyuru ile kınadıklarını belirtti. Demokrasiye karşı yapılan bu girişimi lanetlediklerini ve demokratik rejim dışındaki hiçbir seçeneği kabul etmeyeceklerini bildirdi.

İzmir Ticaret Odası Başkanı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi, 15 Temmuz'da Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimini kınadıklarını yayımlamış oldukları ortak duyuruda belirttiler. İZTO Başkanı ve İEÜ Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan üniversitede düzenlemiş oldukları basın toplantısında yayımlamış oldukları 15 Temmuz Darbe Girişimine İlişkin Ortak Deklarasyon ile ilgili açıklamalarda bulundu. Demirtaş, İZTO bünyesinde bulunan 75 bin üye, 8.500 öğrenci, 438 öğretim üyesi ve 155 idari personelin 15 Temmuz'da bir grup FETÖ'cuların gerçekleştirmeye çalıştıkları darbe girişimini protesto ettiklerini ve bu Türk milletinin iradesinden başka bir güç tanımadıklarını dile getirdi.

Demirtaş, demokrasiye karşı yapılan bu girişimi lanetlediğini, ülkemiz için parlamenter ve demokratik rejimden başka bir seçeneği kabul etmeyeceğini, halkın iradesinin dışında da başka bir irade tanımadıklarını, demokrasiden hiçbir zaman asla vazgeçmeyeceklerini ve darbe girişimlerini asla kabul etmeyeceklerini vurguladı.

Bundan sonraki süreçte hızlı hareket ederek, yeniden yapılanmaya giren demokrasi tarihinde yeni bir sayfa açıldığını, Atatürk ilkerinin ışığında ilerleyerek kutuplaşmaya da son verip hem demokrasinin hem de ekonominin daha da güçlenendiği bir Türkiye'nin ortaya çıkacağını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *