» 
»
 

Ekvador'da 6.1 şiddetinde deprem

Ekvador'un Pasifik bölgesinde 6.1 şiddetinde bir deprem meydana geldiği belirtildi.

Güney Amerika’nı en çok deprem yaşanan bölgeleri arasında yer alan Ekvador yine bir depremle sallandı. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi ‘nin, Ekvador'un Pasifik kıyısında yaşanan, 6. büyüklüğündeki depremin merkez üssünün, Bahia de Caraquez şehrinin 31 kilometre açığı olarak açıkladı.

Bugün yerel saatle 22.29 sularında meydana gelen depremin, yerin altı kilometre derinliğinde yaşandığı ifade edilirken şiddetli sayılabilecek depremde can veya mal kaybı olmadığı ifade ediliyor.

Geçen yıl Nrsan ayında, Güney Amerika ülkesi Ekvador’da meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki depremde Resmi bir ziyaret için bulunduğu Roma’da deprem haberiyle birlikte hemen ülkesine dönen Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa ölü sayısını 272 olarak açıklamıştı. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi, yerin 19 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin 7,8 büyüklüğünde olduğunu ve 40 saniye sürdüğünü açıklarken,  Ekvador’un kıyı kesimlerinin etkilendiği depremde özellikle Pedernales şehrinde büyük yıkımların yaşandığı bildirilmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *