» 
»
 

El Bab'da 1 asker şehit, 5 asker yaralı

Fırat Kalkanı Harekatı çerçevesinde yürütülen El Bab operasyonunda, 1 asker şehit oldu ve 5 asker yaralandı. 26 terörist ise öldürüldü.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatı'nın 129'uncu gününde 1 askerin şehit olduğunu, 5 askerin yaralandığını açıkladı. 26 DAEŞ terör örgütü üyelerinin ise öldürüldüğü belirtildi. Konu ile ilişkin Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, muhalif unsurlarından oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, karadan yoğun ateş desteği sağlandığı ve El Bab'ın ele geçirilmesine yönelik planlı harekatın icrasına devam edildiğinin altı çizilerek, hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 222 DAEŞ terör örgütü hedefi ateş destek vasıtaları ile ateş altına alınarak üzerlerinde sürekli bir baskı sağlandığı ve bu kapsamında DAEŞ terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silahlı ve araçları da kullanılamaz hale getirildiği belirtildi.

Türk Hava Kuvvetlerinde ait uçaklar tarafından, Bab ve Daglabash'da yer alan 17 DAEŞ terör örgütü hedefinin imha edildiği vurgulanarak, DAEŞ terör örgütü mensupları tarafından kullanılan 13 savunma ve silah mevzii, 1 bombalı araç, 1 zırhlı araç ve 3 bombalı araç imal yeri imha edildiği bildirildi. DAEŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından 31 el yapımı patlayıcı maddenin tespit ve imha edildiği, bugüne kadar çoğu tuzaklanmış 2423 EYP ve 42 mayının kontrollü olarak etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda ise DAEŞ terör örgütünün Al Azrak güneyindeki unsurlara yönelik saldırısı sonucunda 1 askerin şehit olduğu ve 5 askerin ise yaralandığı kaydedildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *