» 
»
 

El Bab'ta hava harekatı: 22 terörist etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, El Bab'taki DAEŞ hedeflerine Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait savaş uçakları tespit edilen hedeflere hava harekatı düzenledi. Hava harekatında 22 terörist etkisiz hale getirildi.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçakları ile El Bab'taki DAEŞ hedefleri üzerine düzenlenen hava harekatında 22 terörist etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacı ile Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos tarihinde başlatılan harekat sürdürülüyor.

Fırat kalkanı Harekatı'nın 122'nci gününde muhalif unsurlar tarafından kuşatılan El Bab'ın, terör örgütü DAEŞ mensuplarından temizlenmesi için başlatılan harekata havadan ve karadan destek ile devam edildi. Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 2 terör örgütü DAEŞ mensubu öldürüldü. Terör örgütü PKK/PYD'ye ait olduğu belirlenen bir "drone" da ele geçirildi. Tespit edilen 143 DAEŞ hedefi ateş altına alındı.

22 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Harekatta terör örgütüne ait 51 hedef ateş altına alındı, 22 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirildi. DEAŞ'ın barınma, silah mevzisi ve savunma amaçlı kullandığı 37 bina, 3 cephanelik ve bir lojistik merkezi imha edildi.

Terör örgütü DEAŞ'tan temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerince harekatın başından bu yana çoğu tuzaklanmış 2 bin 208 el yapımı patlayıcı ve 42 mayın kontrollü olarak etkisiz hale getirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *