» 
»
 

El Bab'tan acı haber geldi! Şehit ve yaralılar var

El Bab'ın suflaniyah bölgesinde DAEŞ terör örgütü mensubu teröristler tarafından gerçekleştirilen bombalı araç saldırısı sonucunda 5 asker şehit oldu ve 9 asker yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, El Bab'ın Suflaniyah bölgesinde DAEŞ terör örgütü üyesi teröristlerce gerçekleştirilen bombalı araç saldırısı sonucunda 5 askerin şehit olduğu ve 9 askerin yaralandığı belirtildi. Yaralıların hastaneye sevk edilip, tedavilerinin başlatıldığı bildirildi.

Suriye sınırının teröristlerden temizlenerek güvenli hale getirilmesi maksadı ile 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nın 150'nci gününde Türk askerlerinin bulunduğu El Bab bölgesindeki birliğe, öğe saatlerinden sonra DAEŞ terör örgütü saldırı düzenledi.

Detayları henüz bilinmeyen saldırıda şehit ve yaralıların olduğu bilgisi alındı. Saldırının ardından DAEŞ'li teröristlerin bulunduğu alanalr havadan ve karadan ateş altına alındı. Çatışmaların sonrasında yaralı askerlerin gelişi nedeni ile Gaziantep ve Kilis'teki hastanelerde alarm durumuna geçildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *