» 
»
 

Elazığ Emniyet Müdürlüğüne saldırı: 3 polis şehit, 146 yaralı

Alınan son dakika bilgilerine göre, Elazığ'daki Emniyet Müdürlüğü'ne bölücü terör örgütü hain saldırı düzenledi. Saldırının bomba yüklü araçla yapıldığı belirlendi. Valilikten gelen açıklamalara göre patlamada 3 polis memuru şehit oldu. 14'ünün durumu ağır olmak üzere 146 yaralı var.

Elazığ'ın merkeze bağlı olan Elazığ Emniyet Müdürlüğü yakınlarından büyük patlama sesi geldi. Ardından olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi gönderildiği bildirildi. Valilikten gelen açıklamalara göre, saldırıyı terör örgütünün bomba yüklü araçla düzenlediği öğrenildi. Teröristlerin düzenlediği patlamada 3 polis memuru şehit olduğu, 14'ü ağır 146 kişinin ise yaralandığı açıklandı. Teröristler tarafından düzenlenen bombalı araçla saldırının sabah saat 09:10 sıralarında, kent merkezine sadece 6 kilometre uzaklığı bulunan Çayda Çıra Kavşağı civarındaki Elazığ Emniyet Müdürlüğüne gerçekleştirildiği belirtildi.

Bölücü terör örgütü üyelerinin Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araçla saldırdıkları, saldırının şiddeti ile bölgedeki çok sayıda ev ve iş yerlerinin hasar gördüğü gözlemlendi. Patlamanın şiddeti ile birlikte yerde büyük bir çukur meydana geldi. Kulakları sağır edercesine hissedilen patlamanın ardından vatandaşlar yaralılara yardım etmek için Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nün olduğu bölgeye akın ettiler. Çok fazla sayıda yaralının olmasından dolayı bölgeye sağlık ekipleri ve takviye ekipler gönderildi. Yaralılar bölgedeki en yakın hastanelere sevk edilirken, yaralılar için de kan ihtiyacı çağrıları yapıldı.

Patlamanın meydana geldiği bölgede polis ekipleri güvenlik çemberi oluşturdular. Saldırıyı düzenleyen teröristlerin biran evvel yakalanması için terör örgütüne yönelik bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *