» 
»
 

Elazığ'da çatışma çıktı 1 asker şehit 1 asker yaralı

Elazığ'a bağlı Karakoçan ilçesi ile sınır komşusu olan Bingöl arasında terör örgütü PKK'lılarla yaşanan çatışma sonucu 1 askerin şehit olduğu, 1 askerin ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde kalplere şehit haberi düştü. Elazığ'a bağlı Karakoçan İlçesi ve Bingöl il sınırı arasındaki kalan kırsal alanda devam eden operasyon çerçevesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü üyeleri arasında çatışma çıktığı ve bu çatışma esnasında 1 askerin şehit olduğu, 1 askerin ise yaralandığı bildirildi.

Elazığ’daki Yeşilbelen Köyü ile Bingöl il sınırı arasındaki devam eden operasyon esnasında, pusu kuran teröristler, güvenlik güçlerini hedef aldı. Pusu kuran teröristlerin açtığı ateş e anında karşılık veren güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada açılan ilk hain ateşte 2 askere isabet eden kurşunlarla yaralandılar. Yaralı olan 2 asker, en yakın olan Bingöl

Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp tedavi altına alındı., yaralı askerlerden durumu ağır olan 1 askerin, hastaneye getirilmesinden itibaren  doktorların yapmış olduğu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit düştü. Yaralı olan bir diğer askerin ise tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Yeşilbelen Köyü sınır bölgesine, çatışma sonrasında takviye birlikler gönderildiği, olaydan sonra kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonların sürdürüldüğü aktarıldı. Arama .alışmalarına hava takviyesi de yapıldığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *