» 
»
 

Elazığ'da freni boşalan kamyon yaşlı kadının evine girdi

Elazığ'da freni boşalan kamyon ahşap binanın mutfağına daldı. O esnada evin başka bir bölümünde olan 83 yaşındaki Gülenber Kavak şans eseri ölümden döndü.

Elazığ'da Kırklar Mahallesi Beğendik Sokak'ta bulunan bir ahşap evde meydana gelen kazada iddialara göre,Hüseyin Türkoğlu idaresindeki 23 BK 409 plakalı hafriyat kamyonu, freni boşalınca Kırklar Mahallesi Beğendik Sokak'taki Gülenber Kavak'a ait ahşap evin duvarını yıkarak mutfağa girdi. Kazanın olduğu esnada evin başka bir bölümünde olan ev sahibi 83 yaşındaki Gülenber Kavak, şans eseri ölümün kıyısından döndü.

Kazanın yaşanmasına sebebiyet veren kamyonun sürücüsü Hüseyin Türkoğlu, yaşananları anlatırken bölgede bir inşaatın temel kazısında harfiyat taşımakla yükümlü olduğunu ifade ederek, kamyonunu durdurarak el frenini çektiğini, daha sonra yolda bulunan dubayı almak için araçtan indiğinde kamyonun geri geri kaymaya başladığını fark ettiğini ancak müdahale edemeden kamyonun eve girdiğini söyledi.

Ahşap evde 5 kişi olarak yaşadıklarını ifade eden Kayak ailesinin fertlerinden Ziya Kayak, freni boşalan kamyonun eve girdiğini şans eseri o saatte evde sadece annesinin olduğunu ve şans eseri annesine de bir şey olmadığı için mutlu olduklarını belirtti. Kazayı kıl payı atlatan Gülenber Kavak ise deprem oluyor sandığını, nereye kaçacağını şaşırdığını komşuların zilini çalması ile kendine geldiğini anlattı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı…

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *