» 
 

Elçin Sangu ve menajeri Başar Okay davasında şok!

Güzel oyuncu Elçin Sangu ve menajer Başay Okay arasında görülen davada 10 tanık ifadelerinde Sangu'yu suçladı.

Başarılı ve güzel oyuncu Elçin Sangu ile oyuncu-menajer Başay Okay arasında görülen davada 10 tanık dinlendi. Başay Okay'ın Elçin Sangu'ya açtığı 100 bin dolarlık tazminat davasında iddiya göre 2012 yılında ikili arasında sadakate dayalı bir sözleşme yapıldı ancak Sangu sözleşmeyi Okay'ın onayı olmaksızın feshetti. Okay da bunun üzerine 100 bin dolarlık cezai şart bedeli istemiyle dava açtı.

İddialara göre, Elçin Sangu "Öyle Bir Geçer Zaman Ki", "Aşk Kaç Beden Giyer", "Kiralık Aşk", "Karadayı", "Kurt Seyit ve Şura" dizilerinde ve bir içecek firmasının reklamında Okay'ın girişimleriyle rol aldı ve sözleşmelerine kefil oldu. Bundan sonra şöhreti artan ve aranan oyuncular arasında yer alan Sangu, Okay'la sözleşmesini feshederek başka bir ajansla çalışmaya başladı.

Geçtiğimiz hafta görülen Sangu-Okay davasının duruşmasında 10 tanık dinlendi. Tanıklardan Cast Direktörü Gülden Avşaroğlu " Sözleşme karşılıklı anlaşmaya bağlıdır. Oyuncular saçının telinden oyunculuğa kadar yetiştirilir. Ancak ünlü olunca menajer değiştiriyorlar. Sözleşme şartlarına uymak zorundalar. Başay, davalıya aşırı emek sarf etmiştir" ifadelerini kullanırken, tanık Kadriye Neslihan Uzer, "Davalının üzerinde kesinlikle emeği vardır" dedi. Davalı tanıkların dinlenmesi için mahkeme ertelendi.

(SABAH)

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *