» 
 

Elçin Sangu'ya karşı mahkemede 10 tanık

Kiralık Aşk’ın Defne’si Elçin Sangu ve menajeri Başar Okay'ın davasında 10 tanığın da Sangu’yu suçlaması başarılı oyuncu üzerinde şok etkisi yarattı.

Sabah tarafından servis edilen habere göre, oyuncu menajeri Başay Okay, haksız yere aralarındaki sözleşmeyi fesh ettiği gerekçesi ile oyuncu Elçin Sangu’ya açtığı 100 bin dolarlık tazminat davasında tanıklar dinlendi.

Davalı tarafın iddialarına göre, menajer Okay ve oyuncu Sangu arasında 2012 yılında sadakate dayalı bir sözleşme yapılmış, Okay'ın girişimleriyle Elçin Sangu, 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki', 'Aşk Kaç Beden Giyer', 'Kiralık aşk', 'Karadayı', 'Kurt Seyit ve Şura' dizileri ile bir içecek reklamında oynamıştı.

Bir süre sonra ekranların aranan yüzü olmayı başaran Sangu, daha sonra Başay Okay'ın onayını almadan sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh ederek ve başka bir ajansla çalışmaya başlamıştı. Bunun üzerine menajer Okay, Sangu’ya 100 bin dolarlık (364 bin TL) tazminat davası açtı.

"KÖLELİK SÖZLEŞMESİ DEĞİL"

Geçen hafta görülen davanın duruşmasına tarafların yanı sıra Duruşmada 10 tanık katıldı. Tanıklardan Cast Direktörü Gülden Avşaroğlu ifadesinde, "Sözleşme karşılıklı anlaşmaya bağlıdır. Oyuncular saçının telinden oyunculuğa kadar yetiştirilir. Ancak ünlü olunca menajer değiştiriyorlar. Sözleşme şartlarına uymak zorundalar. Başay, davalıya aşırı emek sarf etmiştir" sözlerini kullandı.
Mahkeme davalı tanıklarının dinlenmesi için ertelendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *