» 
 

Elektrik dağıtım şirketlerinden sağlık sorunu olanlara kesintisiz hizmet

Kesintisiz elektriğe sağlık sorunları nedeniyle ihtiyacı vatandaşlara elektrik dağıtım şirketleri sürekli hizmet sağlıyor.

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği yaptığı açıklamada, sağlık sorunları nedeniyle kesintisiz elektriğe ihtiyacı olan kullanıcıların bu sorunlarını belgelemeleri halinde hizmete kesinti olmaksızın erişebildiğini kaydetti. Sağlık sorunları olan vatandaşların planı bakım onarım ya da arızalardan kaynaklanan kesintilerden etkilenmemeleri için elektrik dağıtım şirketleri farklı uygulamalara yer veriyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hizmet veren Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi hasta vatandaşlara jeneratör desteği veriyor. Afyon, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak'ta hizmet veren Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ise bu şehirlerden talep geldiğinde kesintisiz elektrik hizmeti sağlıyor.

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ. yazılı olarak SEDAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezine başvuran diyaliz destek ünitesi, solunum cihazı ya da benzer mahiyette yaşam destek cihazlarına bağımlı kullanıcılara kesintisiz elektrik verilirken, bu hastalara 48 saat öncesinden de bilgilendirme yapılıyor.

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ ve AKdeniz Bölgesi'nde hizmet veren Toroslar EAŞ, ilk sağlık müdürlükleri aracılığıyla "Hasta Var" projesi kapsamında kesintisiz elektrik sağlıyor. Söz konusu dağıtım şirketleri SCADA sistemi ile Trafo merkezi arasında entegrasyon yaparak elektrik kesintilerinin hastaları en az seviyede etkilemesini hedefliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *