» 
 

Elektrik faturalarında taksit dönemi başlıyor

Elektrik faturalarına getirilen yeni düzenleme ile 8.5 milyon abone rahat bir nefes alacak. Düzenlemeye göre aylık 82 TL’yi aşan faturalarda kredi kartına taksit yapılacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından enerji firmaları arasındaki rekabet ortamını artırarak bu durumu tüketici lehine çevirmeye yönelik başlatılan çalışmalarda, EPDK yeni bir düzenlemeye gitti.

Sabah muhabiri Barış Şimşek tarafından hazırlanan habere göre, düzenleme kapsamında tüketiciler ve dağıtım firmaları arasında imzalanan sözleşmeler standart hale getirilecek. Ayrıca tüm elektrik abonelerini kapsayacak olan bu düzenlemede, aylık 82 lirayı aşan fatura ödemelerinde kredi kartına taksit imkânı sunulmasına yönelik çalışmalar başlatılacak.

Böylece fatura ödemelerinde de önemli bir değişiklik yapılmış olacak. Daha önce tüketicilere sadece kredi kartı ile fatura ödeme imkânı tanınırken, yeni düzenleyle tüketiciye tek çekimin yanı sıra taksit imkânı da sunulacak. Taslak çalışmaya göre ödeme şekli kaynaklı masraflar, talepte bulunan serbest olmayan tüketiciye ait olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *