» 
»
 

Elektrik sobası devrildi! 7 aylık bebek ağır yaralandı

Kocaeli'nin İzmit İlçesinde bir evde elektrik sobasının yatağın üzerine devrilip, alev alması sonucunda çıkan yangında 7 aylık bir bebek ağır yaralandı.

Kocaeli'nin İzmit İlçesinde elektrikli sobanın yatağa devrilip tutuşmasının ardından çıkan yangında 7 aylık küçük bebek ağır olarak yaralandı. Olaydan alınan bilgilere göre, Turan Güneş Caddesi Soner Sokak kesişiminde yer alan iki katlı evin ikinci katında yangın çıktı. Altın T. isimli kadın, 7 aylık Dilara T. adlı bebeği uyuttuktan sonra odadan ayrıldı. Bir süre sonra bebeğin ağladığının sesini duyan ve odadan dumanların yükseldiğini gören komşular üst kata çıktı.

Mahalleli odayı açtıklarında 7 aylık bebeğin yattığı yatağın büyük oranda yandığını ve yatağın üzerinde ise bebeği ağlarken buldular. Mahalleli yanan yatağın üzerinden bebeği alarak hızla annesinin refaketinde özel bir araçla Umuttepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdılar. Yanan yatağı da evden atan mahalleli durumu sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verdi.

Kısa süre içinde olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan evde soğutma çalışması yaptı. Feci olayda bebeğin boynundan ve kolundan yandığını ve yaralandığını belirtildi. Bebeğin babaannesi Kadriye T. ise kötü haberi alınca sinir krizi geçirerek bayıldı. Olay yerine gelen ambulans ile Kadriye T. hastaneye kaldırıldı.

Yangında yanan ve yaralanan küçük bebeğin yatağı ve giysileri başında fenalık geçiren yakınlarından birisi ise, "Ben şimdi babasına ne diyeceğim." diyerek gözyaşı döktü. Polis ekipleri yangın hakkında inceleme başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *