» 
»
 

Elektronik hız tuzaklarına özel sektör önlemi

Elektronik trafik denetimi işinin özel sektör tarafından yapılabileceğini belirten Bakan Ağbal, bu sayede trafik cezalarının uygulanmasında bir standart getirilebileceğini belirtti.

Belediyelerin kendi trafik denetim uygulamalarını tek tek yaptığını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, ülke genelinde veya bölgesel olarak elektronik trafik denetimini özel sektörün yapabileceğini, bu şekilde denetimlerde bir standart oluşturulabileceğini kaydetti. Elektronik trafik denetim hizmetlerinin özelleştirilmesine yönelik özel sektörün proje geliştirebileceği, bunun da ulusal ya da bölgesel düzeyde uygulanabileceğini belirten Ağbal, eğer standartlar belirlenirse uygulamada da sıkıntı yaşanmayacağını dile getirdi

Belediyelerin şirketlere yaptırdığı elektronik trafik denetiminde sürücülere çeşitli hız tuzakları kurulduğunu ve bu şekilde gelir elde etme yoluna gidildiğini daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de dile getirmişti. Bakan Ağbal da bu konuda daha önce yaşanan sıkıntılara değindi ve standart uygulama olması halinde bu durumun ortadan kalkacağını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *