» 
»
 

Emekli 5 yıldızlı otellerde ucuz tatil yapacak

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) emeklilerin ucuz tatil yapması ile ilgili çalışma başlattı. Emekliler Derneğin uzun çalışmaları sonucunda 101 TL'den beş yıldızlı otellerde konaklayabilecek.

Emekliye Ucuz tatil geliyor. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) yaptığı uzun çalışmalar sonucunda bir turizm acentasıyla protokol imzalayarak çalışmalarını hızlandırdı. Bu durumda Emekliye tatil kampanyası başladı. Emekliler günümüz şartlarında 101 TL gibi çok uygun bir rakama hem de hekim kontrolünde 4 gece 5 günden oluşan tatil yapabilecek.Bu durumda Emeklilerin ödeyeceği tutar 555 TL gibi bir rakam oluyor ki bunu da 5 taksitle ödeyebilecek. Emeklilerin seçenek kısmında ilk olarak Alanya'yı tercih ederek Alanyaya gittiler. Alanya'da emeklileri karşılayan TÜED Başkanı Kazım Ergün Emeklilerle kendisi bizzat ilgilendi. Proje koordinatörledinden Çiğdem Taşar'ın da hazır bulunduğu Alanya'ya emeklilerimiz tatil hakkında bilgilendirildi. Bunun üzerine emeklilerimiz uygun olan tatil avantajından hemen faydalanmaya başlayarak, otele giriş yaptılar, Bu durumdan son derece memnun olan emekliler TÜED'in konuyla ilgili yaklaşımından oldukça memnun olduklarını söylediler. 

TATİL DOKTOR KONTROLÜNDE

Bu arada önemli bir detayında tatilin doktor kontrolünde olduğu yönünde. Doktor her hangi bir durumda anında müdahale de bulunabilecek ve gerekli tedbirleri alabilecek. Bu durum sürekli olup tatil süresince uygulanacak. Türkiye'de yaklaşık 12 milyon emekli olduğu düşünüldüğünde yüzde 20 civarı bulundukları yerleşim birimlerinden dışarı çıkamıyor. Bu durumda ekonomik şartların etkin olduğu bilgisine ulaşıldı. Yaklaşık yüzde 80 bir kişi de yine ekonomik durumdan dolayı hiç tatil yapamıyor. Bu durumu gören Türkiye İşçi Emeklileri Derneği TÜED yetkilileri konuya müdahale edip emekliyi tatil fırsatından faydalandırdı. Üstülek 5 taksit fırsatı sunulan tatilde 5 yıldızlı otellerde konaklama bulunuyor. 960 bin üyesi bulunan TÜED bu yıl 100 bin emekliyi tatile göndermeyi hedefliyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *