» 
 

Emekli maaşı ne kadar oldu? Zamlar ile birlikte emekli maaşı sorgula...

Emeklilerin merakla beklediği emekli maaşı zamlar ile birlikte ne kadar oldu? Enflasyon oranlarının belirlenmesi ile birlikte Temmuz Ayı’nda yapılacak olan yüzde 5’lik zam ile en düşük memur maaşı 2.140 lira olaracak. En düşük olan memur emeklisinin aylığı ise 1.700 TL olacağı söyleniyor. Emekli olan kişiler emekli maaşını sorgulayarak, hesabına ne kadar yattığını öğrenebiliyorlar.

Emeklilerin büyük merak konusu olan emekli maaşının ne kadar olduğu enflasyon oranlarına göre belirleniyor. (SGK) Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelen açıklamalara göre, 2016 Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları döneminde aylık maaşını alanlara Temmuz ayı da dahil olmak üzere bir aylık tutarında, Haziran, Temmuz, Ağustos ayları olmak üzere iki aylık tutarında, Temmuz, Ağustos, Eylül ayları döneminde Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında olmak üzere üç aylık tutarında, aylıklarını her ay alanlara ise Temmuz ayına ait olan bir aylık tutarında farkın ödeneceği açıklandı.

Başbakan Binali Yıldırım’a sunulacak olan çalışmalara göre promosyon, emeklinin alacak olduğu maaşa göre belirlenecek ve emeklilik maaşını hemen çekmeyenlerin promosyon miktarı artacak. Bağkurluların, memurların maaşlarında farklı oranlarda artış yapılırken, işçilerin maaşları ise yapılan sözleşmelere göre belirlenmektedir. Tarım Bağkurlular için en düşük emekli aylığı 876 TL iken SSK’lılar için ise 1.292 TL’dir. Detaylı olarak emekli maaşı sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr adresi ziyaret edilmelidir.

SGK’dan gelen açıklamalara göre, emeklilerden kanunsuz kesinti yapılmasının mümkün olmadığı, bu nedenle Sosyal Güvenlik Destek Primi kaldırılarak emeklilere yapılan desteklerin devam ettirildiği, tedirginlik üretmek isteyen çevrelere karşı emeklilere yapılan maaş zamlarının ve çalışmaların cevaben yeterli olacağı bildirilmiştir.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *