» 
 

Emekli maaşı promosyonunda son dakika gelişmesi

Emekli maaşlarının kamu bankaları tarafından dağıtılacak olmasının vereceği avantajları onlara kaptırmak istemeyen özel bankalar promosyon tutarını yükseltti.

Uzun görüşmeler sonucunda kamu bankaları ile yapılan pazarlıklar doğrultusunda yaklaşık 12 milyon emekli kamu bankalarından 3 yıllık dönem için 300-450 lira arasında değişen promosyon hakkı kazanmış oldu ancak şimdi gözler özel bankaların üzerinde.

Kamu bankaları ile gerekli görüşmelerin yapılmış olmasına karşın emekli maaşlarını 3 yıllığına kamu bankalarının işletimine vermek istemeyen bazı özel bankalar promosyon olarak verilecek olan rakamı yükselerek pazarlığın kızışmasına neden oldu. Alınan bilgilere göre özel bankalar tarafından promosyon tutarının 600-900 liraya yükseltildiği promosyon ödemelerinin de Şubat, en geç Mart ayında başlanmasının planlandığı öğrenildi.

EMEKLİ HANGİ BANKA PROMOSYON PROTOKOLÜNE İMZA ATARSA MAAŞINI ORADAN ALACAK

Emeklilere, promosyon için Sosyal Güvenlik Kurumu protokolü hazırladı. Bankalarla imzalanacak protokol ile; emeklilere promosyonun yanı sıra, maaşın tamamının ATM'den tek seferde ücretsiz çekilmesi, maaş hesapları için hesap işletim ücreti muafiyeti gibi imkanlar da sağlanacak. Emekliler, hangi banka promosyon protokolüne imza atmışsa, maaşını o bankaya taşıyacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *