» 
 

Emeklilere faizsiz kredi ile 3 maaşa kadar nakit avans müjdesi!

Bir süredir emeklilere faizsiz kredi çalışmaları yapan Çalışma Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı'nın 3 maaşa kadar faizsiz nakit avans üzerinde de çalıştığı gündeme geldi. Meclis'e kısa sürede getirilmesi beklenen avans ve kredi detayları haberimizde...

Maliye ve Çalışma Bakanlıkları emeklilere yönelik yaptıkları faizsiz kredi çalışmalarının ardından şimdi de faizsiz avans üzerinde çalışmaların bulunduğu gündemde. Şu sıralarda yapılacak ödemeler neticesinde sistemde oluşacak maliyet hesaplamalarının yapıldığı emeklilere nakit avans düzenlemesinin ilerleyen günlerde netleşmesi ve kısa bir süre içerisinde taslak halinde Meclis’ten geçmesi bekleniyor.

Peki üzerinden çalışılan yeni düzenlemenin detayları neler? Seçim öncesinde emeklilere 10 maaş kredi olarak gündeme gelen çalışmalar henüz tamamlanmadı ancak çalışmada yer alan detaylara göre kamu bankalarının emeklilere maaşlarının 10 katı faizsiz kredi vermesi, bunun yapılabilmesi için ise maaşın ilgili bankaya taşınması yer alıyor. Masrafsız ve faizsiz emekli kredisi almak için sabırsızlanan emekliler bu çalışmanın sonucunu dört gözle beklerken şimdi de faizsiz nakit avans gündeme geldi.

Emeklilerin maaşlarının 3 katına kadar miktarda nakit avans alması yönünde çalışma olduğu belirtilirken, çekilen avansın taksitlendirilmesi de yapılacak. 12, 24 ya da 36 ay taksitle ödeneceği belirtilen emeklilerin nakit avanslar sayesinde nakit sıkıntılarının ortadan kaldırılması planlanırken, banka kredileri nedeniyle ödedikleri faiz ve masraftan da kurtulmaları sağlanacak.

Uzunca bir süredir emeklilerin merakla beklediği promosyon çalışmalarının ise teknik olarak sonuçlandığı açıklandı. Detaylar üzerinde halen düzenlemelerin devam ettiği bildirilirken, basında çıkan bazı abartılı rakamlara itibar edilmemesi istendi. Emeklilere promosyonun ne kadar olacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *