» 
 

Emeklilere müjde! Banka promosyon verecek

Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında emeklilerin aylıkları karşılığında belirlenen miktarda promosyon verilmesi için yapılan görüşmelerin sonuna gelindi. SGK ile bankaların yaptığı anlaşmalara göre, emeklilere 3 yıllığına toplamda 450 ile 900 lira arasında değişen miktarda banka promosyon ödemesi yapacak.

SGK ile bankalar arasında emeklilere aylıklarının karşılığında bir miktar promosyon verilmesi hususunda yapılan görüşmelerde sona gelindi. Yapılan anlaşmaya göre, emeklilerin aylık miktarlarını belirleyici olarak, 3 yıllık promosyonlar toplu olarak ödenecek ve ödemeler ise bu senenin sonunda gerçekleştirilecek. Yaklaşık 6 aydır süregelen görüşmelerin ardından tarafların anlaşmaya varması emeklileri sevindirecek. Bundan sonra emeklilere 3 yıllığına toplamda 450 ile 900 lira civarında banka promosyon ödeyecek.

Promosyon miktarında emeklilerin aylıkları belirleyici olacak. Aylığı yüksek olan emeklilere daha yüksek bir promosyon uygulanacak. Emeklilere promosyon kapsamında ise toplu olarak 3 yıllık ödemenin yapılmasının ardından ilk ödemeler ise bu yılın sonunda gerçekleştirileceğe benziyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 2015 yılında 485 bin 410’u yaşlılık, 11 bin 847 malullük ya da vazife malullüğü olmak üzere toplamda 497 bin 527 kişiye emekli aylığı bağlanmıştı. Sisteme yeni dâhil olanlarla birlikte emeklilere aylıkları neticesinde toplamda 152 milyar lira ödeme, bankaların aracılığı ile yapılmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *