» 
 

Emeklilere promosyon görüşmeleri bankalar yüzünden sonuçlanamıyor

Milyonlarca emeklinin büyük bir umutla uzun süredir beklenti içinde olduğu ve emekliye promosyon haberlerinden bir türlü sonuç alamadığı şu günlerde alınan bilgilere göre görüşmelerin son hali nedir detaylar haberimizde...

Aylardır emeklilere promosyon haberlerindeki son gelişmeleri milyonlarca kişi takip ediyor. SGK ile bankalar arasında uzun süredir devam eden ve maaş aldıkları bankalardan promosyon almalarının önünü açacak çalışmalar da bir türlü sonuçlanamıyor. Son verilen bilgilere göre çalışmalarının sonuçlanamamasının sebebi bankaların tekliflerini yükseltmemesi olarak belirtildi.

Türkiye Emekliler Derneği, bilindiği üzere, kamu çalışanlarına bankalarca maaşları karşılığında ödenen promosyonun emeklilere de verilmesi için talepte bulunmuş, bunun akabinde Ak Parti, promosyon verilmesi ile ilgili hususa seçim beyannamesinde de yer vermişti. Bunun sonrasında emekliler arasında büyük bir beklenti oluşmuş ve seçimden beri promosyon almak için umutlu bekleyiş başlamıştı.

Ak Parti hükümeti, asgari ücretin 1300 liraya çıkarılması, emeklilere seyyanen zam yapılması, ticari faaliyetleri nedeniyle SGK Destek Primi kesintisinin kaldırılması gibi vaatlerini yerine getirmesine rağmen, promosyon vaadini bir türlü hayata geçiremedi. Halen daha çalışmaların devam ettiği promosyon hakkında yapılan açıklamalarda, SGK ve Türkiye Bankalar Birliği ile özel bankaların arasında uzunca bir süredir devam etmekte olan pazarlıklarda bir türlü sonuca ulaşılamıyor.

EMEKLİLER PARALARININ HEPSİNİ HEMEN ÇEKİYOR

Emeklilere yıllık 100 lira promosyon teklif eden bankalardan SGK teklifini yükseltmesini istiyor ancak bankalar buna sıcak bakmıyor. Gerekçe olarak ise emeklilerin aylıklarını yatar yatmaz bankadan hemen çekmeleri, bankamatik yerine gişelerden paralarının tamamını almaları olarak gösteriliyor. SGK’nın aylıkları banka hesaplarına bir kaç gün erken yatırmaları halinde yıllık emekliye promosyon tekliflerini 150 liraya çıkarabilecekleri belirtilen bankalar ile farklı yöntemler üzerinde de çalışmalar devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *