» 
 

Emeklilere promosyon miktarını Başbakan bugün açıklayacak

Emeklilere verilecek promosyon bugün belli oluyor. Bankalarla son pazarlığı yapan Başbakan Binali Yıldırım emekliye promosyon miktarını bugün öğleden sonra açıklayacak.

Emeklilere promosyon uzun zamandır gündemdeydi ve bir türlü bakanlık ile bankalar arasında anlaşma sağlanamamıştı. Emekliye verilecek olan promosyon miktarını düşük bulan Başbakan Binali Yıldırım bankalarla son kez pazarlığa oturan isim oldu ve belirlenen son miktarı bugün öğleden sonra açıklaması bekleniyor.

Merakla emeklilere promosyon miktarını bekleyen milyonlar için gözler Başbakan Binali Yıldırım'a çevrildi. Uzun süredir devam eden pazarlıklarda 1000 lira ile 2000 lira arasında emekli aylığı alanlara 200 lira civarında olarak belirlenen promosyon 3 yılda bir verilecekti. Bu rakamı düşük bulan Başbakan Yıldırım emeklilerin promosyon miktarı için bankalarla bizzat pazarlığa oturdu ve biraz olsun bu miktarı yükseltebilmek için bankalarla el sıkıştı.

Başbakan Binali Yıldırım pazarlık sonunda ortaya çıkan emekliye promosyon son rakamını bugün açıklayacak ve uzun süredir devam eden muamma son bulacak. Emeklilerin promosyon ödemelerinin ise 2017 Ocak itibariyle maaş hesaplarına yatırılması bekleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise promosyon miktarının bugün ya da yarın Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılacağını belirtti ve beklentilerin yüksek olmasına karşın reel rakamın düşük olduğunu kaydetti. Müezzinoğlu "Sayın Başbakanımızın üzerinden emeklimizi mutlu edecek muhalefetin söylemiyle popülizm yaparak cümleler söyleniyor ama Sayın Başbakanımıza da teşekkür ediyorum. Dün itibariyle bu anlamda görüşmeleri tamamladı. Kanaatim odur ki bugün veya yarın açıklayacaktır." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *