» 
 

Emeklilere promosyon ödemesinde sorun yaşamamak için...

Son günlerde Emeklilerin yüzünü güldüren promosyon ödemelerinde bankaların kredi borcuna ve düzenli ödemenin yapılıp yapılmadığına ve kredi kartlarının düzenli ödemesine baktıkları ifade edildi

Emeklilerin yüzünü güldüren promosyonda yaklaşık 6.5 milyon emekli bankalardan ödemesini aldı. Bankaların emekli promosyonu ödemelerinde bazen sorunlar çıkabiliyor. Bankaların promosyon ödemesi yaparken emeklilerin banka borcuna, ve kredi kartı borcuna baktıkları belirtiliyor. Özellikle bankalardan promosyon alan emeklilerin borçlarını düzenli ödemeleri böyle aksaklıkların yaşanmaması bakımından önemli oluyor. Konuyla ilgili Bursa'dan açıklama geldi. Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz bankalara kredi borcu, kredi kartı borcu olanların ve bunu yapılandiranların emekli promosyonunda sorun yaşadığını ödemeyi alamadıklarını iddia etti. Basın açıklamasıyla konuya açıklık getiren Yılmaz bankaların emeklilere ödediği promosyonlarda sıkıntı yaşandığını ifade etti. 

BANKALARA BORCU OLAN PROMOSYON ALAMIYOR

Sicil affı kapsamında bankalara borç ödemesi yapanlar ve PTT Bank'tan maaşını alan emeklilerin promosyon alamadığını iddia eden Sıtkı Yılmaz derneğe çok sayıda şikayetlerin geldiğini şikayetin özellikle 1-2 yıl önce maaşını başka bankalara taşıyanlardan oluştuğunu söyledi. Bankaların emeklilere 3 yıl taahhüdünüz var bunun için ödeme yapılmıyor, ya da kara listede olduğunuz için ödeme yapılmıyor şeklinde konuştukları bildiriliyor. Kara listede olma durumu ise sicil affına rağmen ödemenin yapılamaması olduğunu söyleyen Yılmaz uygulamada bankaların sicil affını dikkate aldıkları, özellikle bankalara kredi borcu ya da kredi kartı borcu olanların ve bu borcu yapılandıranların PTT Bank'a ise maaşı yatanların ise promosyondan faydalanamadıklarını belirtiyor. Onun için promosyonda sorun yaşamamak için düzenli ödemenin şart olduğu ifade ediliyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *