» 
 

Emeklilere promosyon ve indirim için SGK ile PTT anlaştı

Emekli promosyonu ödemeleri Mart ayı içinde başlıyor. Özel ve kamu bankaları ile protokol imzalamaya başlayan SGK son olarak PTT ile promosyon anlaşmasını imzaladı. Ayrı bir protokol çerçevesinde ise emeklilere PTT Bank'da bazı indirimler yapılacağı duyuruldu.

Mart ayı içinde yapılacak emekli promosyonu ödemeleri için 25 bankanın 16'sı ile protokol imzalayan SGK, PTT ile promosyon protokolü imzaladı. Şu ana kadar atılan imzalarla emeklilerin yüzde 95'i promosyon kapsamına alındı. Diğer 9 bankayla da anlaşmanın imzalanacağını kaydeden SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, ilk olarak Ziraat Bankası ile anlaşma imzalandığını, bugün ise en büyük iş ortaklarından PTT ile protokolün imzalandığını belirtti.

Promosyon için emekliler ne yapacak?
Bağlı, emeklilerin promosyon alabilmek için hiçbir şey yapmalarına gerek olmadığını, gerekli teknik çalışmaların bankalar ve SGK tarafından yapıldığını kaydetti. Bilişim altyapısı da hazır olan promosyon ödemeleri hususunda banka değiştirmek isteyen emeklilerin bunu belirtmeleri gerektiğini bildiren Bağlı, memur promosyonu ile emekli promosyonu arasında fark olduğunu dile getirdi.

PTT'de emeklilere indirim
SGK ile imzalanan promosyon protokolü dışında bir başka protokolün de indirim amaçlı olarak imzalandığını belirten Bağlı, yıllarca emek vermiş ve ülkeye hizmet vermiş emeklilere söz konusu protokol kapsamında kargoda yüzde 20, e-ticarette seçili ürünlerde yüzde 10, PTT Bank havalelerinde ise yüzde 20 indirim gerçekleşeceği bilgisini paylaştı. Bağlı, "Değerli emeklilerimizin alacakları maaşlara ilişkin bu protokolde bizlerde karınca kararınca çorbada tuzumuz olsun ve bu ülkeye hizmet edenlere bizde hizmet edelim düşüncesi ile imza altına alıyoruz." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *