» 
 

Emeklilere verilecek olan banka promosyonu çalışmaları tamamlandı

Milyonlarca SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerinin dört gözle beklediği banka promosyonu çalışmalarında sona gelindi. Emekliler promosyonu aldıkları bankadan maaş almaya devam edeceğine dair bir sözleşme imzalayarak bu hakkı kazanmış olacak...

Uzun süre önce çalışmalarına başlanan ve 65. hükümet adına önemli bir icraat olarak kabul edilen Emekliye banka promosyonu adı altında verelecek olan ücret SGK ve bankalar arasında protokol imzalanır imzalanmaz hayata geçirilecek. Bu ödemeden yararlanmak isteyen emekliler promosyonu almak istedikleri banka ile arasında maaşını oradan alacağına dair bir tahüt niteliği taşıyan sözleşme imzalayarak bu ücrete hak kazanacak.

Sözleşmenin yapılmasının ardından promosyon emeklinin maaş hesabına yatırılacak. Promosyonun emekliye 3 yıllık bir peyotla edeneceği ifade edilsede bu ödeme tek seferde mi yoksa yıl içerisinde eşit taksitler halinde mi ödenecek konusu henüz netlik kazanmadı. Taksitli ödeneceğine dair bir plan hazırlanması halinde promosyonun ilk taksidi emekli ile yapılan sözleşmenin ardından hemen maaş hesabına yatırılacak, kalan tutar ise 2 yılda 2 taksit şeklinde ödenecek.

Merak edilen bir diğer konu olan promosyonun miktarının ne olacağına dair alınan bilgiye göre ise; ödenecek rakamın yıllık 200 ila 300 TL aralığında bir olması bekleniyor. Bu rakama göre 3 yılın sonunda emekli bankasından 600 ila 900 TL arasında bir promosyon almış olacak. Verilecek olan promosyon miktarı tüm emekliler için kıdem ya da nereden emekli olduğuna bakılmaksızın eşit olarak verilecek. Emekliler kendi tercihleri olan herhangi bankadan bu hizmeti alma hakkına sahip olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *