» 
 

Emeklilere zam farkı 22 Temmuz Cuma ödenecek

1 Temmuz itibariyle geçerli olan zam nedeniyle emekli maaşlarında oluşan farkın yarın (22 Temmuz) ödeneceğini duyuran SGK, memur emeklileri ve dul-yetimlerin maaşlarında zam farkları oluştuğunu anımsattı.

Milyonlarca emekli zam için Temmuz ayını bekledi ve nihayet 1 Temmuz’dan geçerli olan zamlar emeklilerin hesaplarına yarından itibaren yatırılmaya başlayacak. 2 milyon 40 bin 149 kişinin aylıklarında 1 Temmuz’dan geçerli zamların oluştuğunu belirten SGK, bu farkların ayrıntılı bir şekilde oluştuğunu belirtti.

SGK, konuya ilişkin verdiği bilgilerde toplam 2 milyon 40 bin 149 kişinin aylıklarında meydana gelen farkların banka hesapları ya da PTT aracılığıyla maaş aldıkları şubelere gönderileceğini bildirdi. 3 aylık olarak maaş almakta olanlara ise farkları yine 1 Temmuz 2016’dan geçerli olarak yatırılacak ancak mayıs-haziran-temmuz dönemi aylık alanlara 1 aylık, haziran-temmuz-ağustos döneminde aylık alanlara 2 aylık, temmuz-ağustos-eylül döneminde aylık alanlara 1 aylık farklar yatırılacak.

Emekli, malullük, vazife malullüğü, dul ve yetimlerin aylıklarında, yapılmış olan toplu sözleşmeden kaynaklı olarak oluşan zamlar toplam 274 milyon 857 lira tutarken, Sosyal Güvenlik Kurumu bu farkları yarın itibariyle emekli-dul-yetimlerin hesaplarına yatıracağını duyurdu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *