» 
 

Emeklilik için yaşı tamamlayıp prim gün eksiği olanlara müjde!

Yaş şartını doldurduğu halde prim gün sayısında eksiği olan vatandaşlara müjde geldi. Kamu bankaları tarafından karşılanacak olan ektik primler, emekli olacak olan vatandaşların maaşlarından düşük faizlerle her ay kesilerek ödenebilecek.

Yaş şartını doldurduğu halde prim günü eksiği olan vatandaşlara müjde geldi. Bankalar tarafından karşılanacak olan ektik primler, emekli olacak olan vatandaşların maaşlarından her ay kesilecek.

Kamu bankalarından düşük faizle karşılanacak olan ektik primler 60 yaşını dolduran vatandaşlara borçlanma imkanı getirerek emekli olabilmenin yolunu açacak. Bankalar tarafından kaşılanan borçlanma ise emekli maaşından uygun taksitlerle kesilecek. Kadınlarda yaş şartı 58 olarak düşünülen formül üzerinde çalışmalar tamamlanmak üzere. Kadınlardan 58 yaş ve 10 yıl sigortalılık süresi, erkeklerden 60 yaşı ve 15 yıl sigortalılık süresini tamamlamış olan herkes geçmişe dönük borçlanma imkanı ile emeklilik hakkı kazanacak. 65 yaşın üzerindekilere ise daha büyük bir kolaylık sağlanması gündemde. 65 yaşın üzerinde olup prim günü tamamlayamayan vatandaşlar için daha uygun şartlar düşünülen çalışmalarda sona gelindi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *