» 
 

Emekliye promosyon hakkında son haber Müezzinoğlu'ndan geldi

Binlerce emeklinin merakla uzun süredir beklemede olduğu promosyon haberleri ile ilgili son durum açıklaması Çalışma Bakanı Müezzinoğlu’ndan geldi. Bakan Müezzinoğlu, çalışmaların Başbakan’a teslim edileceğini, emekliye promosyonun 2016 yıl sonuna kadar sonuçlanacağını ümit ettiklerini bildirdi.

Emeklilere banka promosyonu seçimlerden beri gündemden düşmedi ancak emekliye promosyonda son durum sorusu bir türlü cevaplanamamış ve henüz sonuca ulaşamamıştı. Uzun süredir bakanlık ile bankalar arasında süren pazarlıklar ile ilgili çeşitli haberler gündemde yerini alsa da net bir rakam açıklanamamıştı. Emekliye promosyonun son durumu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklamayı yaptı ve konuyu bir bilek güreşine benzetti. Başbakan’a konuyu teslim edeceklerini belirten Müezzinoğlu, bileği kendisinin bükeceğini, emekliye promosyon ile ilgili çalışmaların 2016 yılı sonuna kadar da sonuçlandırılacağını ümit ettiklerini belirtti.

Kurban Bayramı ile ilgili de ülkeye, millete, ümmete huzur getirmesi temennisinde bulunan Bakan Müezzinoğlu, terörle mücadeleye de değinerek, ülkenin birçok badireyi atlattığını, bunu da rahatlıkla atlatabileceğini ifade etti. Müezzinoğlu, “Önümüze hangi tuzak çıkarsa çıksın o tuzağı bozacak, aşacak ve hedefe mutlaka birlikte yürüyeceğiz." dedi.

Emekliye banka promosyonu ne zaman?

Emekliye bayram müjdesi olup olmadığı hakkındaki sorulara da bayramın kendisini bir müjde olarak değerlendiren Müezzinoğlu, bayram sonrasında müjde vermek gerektiğini ifade etti. Emeklinin promosyon konusunun sadece bakanlığın değil hükümetin bir meselesi olduğunun altını çizen Bakan Müezzinoğlu, en ideal çözümü üretebilmek için bankalarla görüşmelerin devam ettiğini, acele edip bankaların verdiği miktar kabul edilirse hemen müjde verileceğini ancak emeklilerin beklentilerini karşılayabilmek için karşılıklı zorladıklarını ifade etti. Konuyu Başbakan’a ileteceklerini de belirten Müezzinoğlu, emekliye promosyon konusunun yıl sonuna kadar sonuçlandırılacağını ümit ettiklerini de kaydetti.

Basına yansıyan promosyon miktarı ile ilgili de bir değerlendirme yapan Müezzinoğlu, herkesin maaşının aynı olmaması sebebiyle ortada belli bir tek rakam olmadığını, bu nedenle telaffuz edilen rakamların afaki olduğunu ifade etti. Emeklilerin acele etmemesi gerektiğini de belirten Müezzinoğlu, "Acele ederlerse arzu ettikleri gibi sonuçlandıramayabiliriz.” diye konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *