» 
 

Emekliye promosyon miktarı için Başbakan Yıldırım devrede

Emeklilere promosyon miktarı belirlendi ancak beklentiler karşılanmadı. Hal böyle olunca Başbakan Yıldırım devreye girdi. Emekliye promosyon konusunda son pazarlığı Başbakan Yıldırım yapacak.

Uzun zamandır devam eden emeklilere verilecek promosyon ne kadar olacak konusu bakanlık ve bankalar arasında süren pazarlıklarda anlaşma sağlanamaması nedeniyle uzamıştı. Bir türlü sonuca ulaşmayan emekliye promosyon miktarı en son 200 TL olarak duyurulunca bu miktar emeklilerde memnuniyetsizlik yarattı. Bunun üzerinde Başbakan Binali Yıldırım devreye girdi.

Emeklilere verilecek promosyon ile ilgili oluşan rakamın az bulunması üzerine bankalar ile pazarlığa son kez Başbakan Binali Yıldırım'ın oturacağı öğrenildi. Başbakan Yıldırım, emeklilere promosyon miktarını biraz daha arttırmak için bankalar ile görüşecek ve son rakamı netleştirecek. 1000 lira promosyon miktarı beklentisi içinde olan emekliler için bankalardan alınabilecek en iyi promosyon miktarı belirlenecek ve el sıkışılacak. 2017 yılbaşı itibariyle emekli promosyonlarının maaş hesaplarına yatırılması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *