» 
 

Emekliye promosyon ödemeleri Mart ayında yapılacak

SGK, emeklilere verilecek banka promosyonları ile hazırladığı protokolü Ziraat Bankası, Halk Bank ve PTT Bank ile özel bankalarla imzalayacak ve ödemeler Mart ayında yapılacak.

11.7 milyon emekliye promosyon miktarı belli oldu ancak ödemeler ne zaman yapılacak belli değildi. SGK, hazırlığı protokolü kamu ve özel bankalarla imzaladıktan sonra Mart ayı itibaren promosyon ödemelerinin gerçekleştirileceği öğrenildi. Ziraat Bankası, Halk Bank, PTT Bank ve özel bankalarla imzalanacak protokol sonrasında Mart ayı içinde emekliler promosyon ödemelerini alabilecek.

1000 liranın altında maaş alan emeklilere 300 lira, 1000 lira ile 2000 lira arasında maaş alan emeklilere 375 lira, 2000 liranın üzerinde maaş alan emeklilere ise 450 lira promosyon verileceği Başbakan Binali Yıldırım tarafından duyurulmuştu. Promosyon protokolünün tamamlanmasının ardından iş sadece bankalarla oturup imzaları atmaya kaldı. Önümüzdeki hafta içinde imzalanacak protokol sonrasında 11.7 milyon emekliye promosyonları mart ayında ödenmeye başlayacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *