» 
 

Emekliye promosyonda son adım! Başbakan bankacılarla buluşacak

Emeklilere promosyon verileceği kesinleşmesine rağmen miktarı konusunda bir türlü netlik kazanmaması 11.6 milyon emekliyi bu haberlere kilitledi. Yılbaşında hesaplarda olması beklenen promosyonda son durum Başbakan Yıldırım'ın bankacılarla görüşmesi sonrasında netleşecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bankaların birlikte hazırladıkları emekliye promosyon çalışması son olarak Başbakan Binali Yıldırım'ın masasına gelmişti. Yılbaşında hesaplarda olması beklenen emeklilerin promosyon miktarı için son görüşmeyi Türkiye Bankalar Birliği ile Başbakan Binali Yıldırım yapacak. ve artık promosyon miktarı belirlenecek.

Gündemden hiç düşmeyen ve milyonlarca emeklinin dört gözle beklediği promosyon miktarının ortada dolaşan rakamlar kadar yüksek olmayacağı her seferinde yinelense de meraklı bekleyiş sürmeye devam ediyor. Bankacılarla Başbakan Yıldırım'ın ne zaman görüşeceği henüz belli değil ancak bu görüşmenin yılbaşından önce yapılması ve artık son noktanın konulması bekleniyor.

Bakan Müezzinoğlu'nun emekliye promosyon miktarı konusunda yaptığı açıklamalarda maaşı 1000 TL altındaki emeklilere 3 yıllığına 120 lira, 1000-2000 lira arasında olan emeklilere 250 lira, 2000 liranın üzerinde maaş alan emeklilere ise 450 lira rakamı ortaya çıkmıştı. Daha sonra yapılan görüşmeler neticesinde bu rakamda artışa gidildiği ve maaşı 1000 liraya kadar olan emeklilere 3 yıllığına 330 lira, 1000-2000 lira arası olan emeklilere 400 lira, 2000 lira üstü olanlara ise 450 lira olarak değiştirildiği öğrenildi.

Bu rakamların kabul görmediği ve bankaların Başbakan ile yapacakları görüşme sonrasında emekliye verecekleri promosyon miktarında artışa gidecekleri düşünülürken, promosyonun 2016 sonuna kadar netleşmesi ve Ocak 2017'de maaş hesaplarına yatması bekleniyor. Zira Başbakan Yıldırım promosyon ile ilgili yaptığı açıklamada çalışma kendisine geldiğinde karar vereceklerini ve olabilecek en iyi şartları emekliler için sağlayacaklarını belirtmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *