» 
 

Emekliye Temmuz zammı ne kadar olacak? İşte son enflasyon farkları

Yılın ilk 6 ayında gerçekleşecek olan enflasyon rakamlarına göre belirlenecek emekliye zam oranları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. 2017'nin ilk 3 ayında TÜFE yüzde 4,34 arttı. Şimdi gözler bundan sonraki aylarda çıkacak enflasyon farklarına çevrildi.

Enflasyon oranı emeklilere Temmuz zammı oranını da belli edecek. Yılın ilk 6 ayında ortaya çıkacak enflasyon rakamlarına göre belirlenen emekliye zam oranları için bekleyiş başladı. SSK ve Bağ-Kur emeklileri Temmuz'da ne kadar zam alacak çıkan enflasyon rakamlarına göre netleşecek. Memur emeklileri toplu sözleşme kapsamında çalışan memurlar gibi zam alırken, ilk 6 ayda enflasyon bu oranı aşarsa çıkan farkı da maaşlarında zam olarak alacaklar.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri için Temmuz ayında beklenen zam oranı yüzde 4 seviyelerinde olurken, memur emeklisi bu yıl toplu sözleşme kapsamında yüzde 4 kesinleşmiş zammını alacak. Eğer enflasyon rakamları yüzde 3'ü geçerse memur emeklisinin maaşına bu fark yansıtılacak. Merkez Bankası enflasyon beklentisi yüzde 4 olarak açıklanmıştı. Bu da memur emeklilerine enflasyon farkı ortaya çıkacağı yönünde değerlendiriliyor. Memur emeklileri Temmuz'da yüzde 4 zam ve yüzde 1 enflasyon farkı alabilir. Aynı şekilde enflasyonun yüksek çıkması halinde SSK ve Bağ-Kur emeklileri de daha yüksek zam almış olacaklar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *