» 
 

Emekliye Temmuz zammı ne kadar olacak şekilleniyor

Emeklilerin Temmuz'da alacakları zam farkı şekillenmeye başladı. İlk 6 aylık enflasyon rakamına göre zam alacak olan SSK ve Bağ-Kur emeklileri için 3 ayda oluşan oran yüzde 4.34 oldu. Bu rakamlar aynı kalırsa memur emeklisinin alacağı zam yüzde 4 artı yüzde 1.34 olacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek Temmuz zammı oluşan enflasyon rakamlarına göre belli olmaya başladı. Emeklilere Temmuz zammı beklentileri ilk 3 ayda çıkan verilerin yüzde 4.34 olması nedeniyle biraz daha yükselmiş oldu. Memur emeklilerine verilecek olan zam toplu sözleşme rakamlarına göre yüzde 4. Eğer enflasyon yüzde 3'ü geçerse onlar da enflasyon farkını alacaklar.

Ocak-Şubat-Mart ayları enflasyon verileri yüzde 4.34 olarak gerçekleşti. Bundan sonra gözler Nisan-Mayıs-Haziran'da gerçekleşecek enflasyon rakamlarında olacak. Eğer enflasyon bu seviyede kalırsa memur emeklilerine Temmuz zammı yüzde 4'e ek olarak yüzde 1.34 civarında olacak. Daha yüksek çıkması durumunda fark da yükselirken, rakamların daha düşük çıkması durumunda emeklilerin alacağı enflasyon farkı da düşecek.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri yılın ilk 6 ayında oluşacak enflasyon oranında zam alacaklar ve şu an çıkan rakamlara göre yüzde 4.34 olan enflasyonun düşmesi durumunda daha az yükselmesi durumunda daha fazla zam alacaklar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *