» 
 

Emlak Konut GYO kampanyası ile 15 günde 1520 konut satıldı

Ekonomiye destek için 1 Şubat'ta başlatılan Emlak Konut GYO konut kampanyası vatandaşlardan oldukça yoğun ilgi gördü ve ilk 15 gün içinde 1520 konut satılarak 1 milyon 350 bin TL ciro elde edildi. GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Torun ise rakamların memnun edici olduğunu ifade etti.

Emlak Konut GYO'nun Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti adlı konut kampanyası kapsamında 15. günde 1520 konut satışı yapılırken, satışlardan 1 milyar 350 milyon lira ciro elde edildi. 1 Şubat'ta başlayan konut kampanyası 31 Mart'a kadar devam edecek ancak satışlar şimdiden 2016'nın ilk 4 ayının rakamlarına ulaştı.

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında ilk olarak TÜFE'li satış kampanyası düzenleyen Emlak Konut, ardından Türkiye ekonomisine olan güveni pekiştirmek için Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamındaki bağımsız bölümlerin satışı ile beklemede olan 4 proje tanıtıma çıkarken 6 milyar lira tutarındaki yatırım da öne alınmış oldu. TÜFE'li satış kampanyası kapsamında 1 ayda 2500'e yakın konut satışı yapılırken toplam ciro 2 milyar lirayı bulmuştu. Geçtiğimiz yılın ilk dört ayında toplam 1657 konut satışı gerçekleştiren Emlak Konut, yeni kampanyası ile 15 günde aynı rakamlara ulaştı.

FİYATLAR ARTACAK

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun yaptığı açıklamada rakamların memnun edici olduğunu, insanların satş ofislerine gelmek istemediği bir sezon olmasına rağmen ciddi bir hareket yaşandığını dile getirdi. Fiyat anlamında bu kampanyanın büyük bir fırsat olduğunu belirten Torun, enflasyondan kaynaklı maliyet artışları olacağını ve bunun da fiyatlara yansıyacağını kaydetti.

31 MART SON GÜN

Emlak Konut GYO ile birlikte GYODER ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği de kampanyada yer alıyor. Kampanya kapsamında satışa çıkarılan konutlar için ödemelerde yüzde 5 peşinat ve 240 aya kadar vade seçenekleri sunuluyor 240 ay vade için 0,79, 120 vade için 0,45 vade farkının uygulandığı kampanyada 60 aya ise faizsiz ev sahibi olma imkanı sağlanıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *