» 
 

Emlak Konut kampanyasında rekor: 19 günde 2 bin konut satıldı

Konut seferberliği kapsamında Emlak Konut GYO öncülüğünde başlatılan kampanyada 19 günde 2 bin 40 konut satışı ile rekor kırıldı.

15 Temmuz sonrasında başlatılan konut kampanyasına göre oldukça fazla ilgi gören Emlak Konut GYO önderliğindeki "Güçlü Türkiye için Birlik Vakti" kampanyası kapsamında 1 Şubat itibariyle konut satış rakamı 2 bin 40'a ulaştı. Konut sayısı ve ciro olarak daha önceki kampanya rakamlarının üzerine çıkıldığını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, geçtiğimiz yılın ilk 4 aylık cirosunu da aştıklarını kaydetti. 2 milyar 180 milyon TL ciro elde edilen kampanyanın 19. gününde bu rakamların çok sevindirici olduğunu ifade eden Kurum, tüketiciden çok yoğun talep geldiğini, bu nedenle başlangıçta yüzde 20 olan limiti 30'a çıkardıklarını belirtti. Emlak Konut GYO kampanya kapsamındaki 30 projeden biri olan Tahincioğlu'nun Küçükyalı projesi ile Dap Yapı'nın Validebağ Konakları için yüzde 30'luk limitin de aşıldığını kaydeden Kurum, firmaların da fedakarlık yaparak satışlarını devam ettireceklerini bildirdi.

Ağustos'ta başlatılan konut kampanyasında 7 aylık satış rakamlarına 1 ayda ulaşıldığını belirten Kurum, yeni kampanyanın 19. gününde hedef ciro olan 2.5 milyar liranın geçileceğinin sinyallerini verdiği görüşünü belirtti. 2 bin 547 bağımsız bölüm satışında kampanya şartları ise yüzde 5 peşinatla 60 sıfır faiz, 120 ay 0.45 faiz, 240 ay 0.79 faiz olarak belirlenmişti. 10 bankanın desteklediği ve 31 Mart'ta sonra erecek kampanyada ayrıca daire bedelinin tamamının peşin ödenmesi durumunda yüzde 15 indirim, daire bedelinin yüzde 40'ının ödenmesi halinde yüzde 5 indirim, yüzde 70'inin ödenmesi halinde ise yüzde 10 indirim uygulanıyor. Emlak Konut kampanyası kapsamında detaylı bilgilere ulaşmak için emlakkonut.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *