» 
 

Emlak Konut kampanyasında yüzde 20 peşinat 120 ay vade imkanı

Emlak Konut’un tarihi kampanyası KAP’a bildirildi ve detayları ortaya çıktı. Açıklamada satışların peşin veya kısa vadeli senetler şeklinde yapıldığı hatırlatıldı.

30 farklı proje için başlatılan Emlak Konut Gayrimenkul Ortaklığı AŞ’nin kampanyası oldukça çok ses getirdi ve kampanyanın detayları paylaşıldı. Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan açıklamaya göre yüzde 20 peşinat ile yapılacak satışlarda 120 aya kadar vade seçeneği sunuluyor ve tüfe artışı yapılıyor. Yine yüzde 20 peşinatla yapılan satışlara 120 aya kadar vade seçeneği ile birlikte yüzde 0,7 vade farkı uygulaması yapılıyor.

Son günlerdeki gelişmeler nedeniyle piyasalarda oluşan bekleme eğilimini kırmak ve satışları arttırmak amacıyla harekete geçildiği belirtilen açıklamada ayrıca bu süreçte yüklenicilerin de nakit akışlarına olumlu yönde katkı sağlamanın amaçlandığı belirtildi. Kampanyada buna yönelik olarak alınan kararlardan birisi de satışlardan alınacak peşinat tutarını ve taksitlerin ilk 12 aylık bölümünü yüklenici firmaya aktarmak olacak. Yani Emlak Konut kendi payına düşen kısmını almayacak ta ki 13. aya kadar. Emlak Konut kendi payına düşen miktarı 13. taksit itibariyle vadeli alacaklar olarak tahsil edecek. Yüklenicilerin Emlak Konut’a olan taahhüdünden de düşülecek olan bu alacaklar en fazla yüklenicilerin Emlak Konut’a taahhüt ettikleri şirket payı toplam gelirinin yüzde 20’si ile sınırlı olacak.

Emlak Konut kampanya tarihleri 1-31 Ağustos tarihleri arası olarak belirlendi hangi projelerde geçerli olacak açıklandı. Buna göre toplam 30 proje içerisinde yer alan 15 bin konut ve ticari alan satışa çıkarılacak ve vatandaşlar sosyal konut edindirme şartları çerçevesinde en sahibi yapılacak. Ayrıca kurumdan verilen bilgiye göre alt gelir grubu için uygulanan oranlar orta ve üst düzey gelir grubuna da uygulanacak.

Yıllık yüzde 8,4 faiz uygulanacak konutların hangileri olacağı da merak ediliyordu. Emlak Konut GYO’nun kampanyasına dahil olan firmalar ise şu şekilde sıralandı:

"Adım İstanbul, Ağaoğlu Maslak 1453, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, Bahçekent Emlak Konutları (dükkanlar), Bahçekent Emlak Konutları (ofisler), Bahçekent Flora, Başakşehir Emlak Konutları (dükkanlar), Başakşehir Merkez Çarşı (MAKRO), Bulvar İstanbul, Emlak Konut Körfezkent (dükkanlar), Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evora Tuzla 1. Bölge, Evvel İstanbul, Göl Panoroma Evleri, İstmarina, Karat 34, Koordinat Çayyolu, Metropol İstanbul, Nevşehir Emlak Konutları, Nidakule Ataşehir (dükkanlar), Nidakule Kayaşehir, Park Mavera 1, Sofa Loca, Tema Şehir Konya, Tual Adalar, Tual Bahçekent, Park Mavera 2."

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *