» 
 

Emlak Konut'ta faiz oranı 0.70 olunca 1 milyarlık konut satışı yapıldı

Emlak Konut kampanyası kapsamında satışlar tavan yaptı ve bir haftada 1500 konut satıldı. Kampanya sayesinde bazı firmalar stoklarını çoktan tüketti.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ekonomik açıdan Türkiye’ye dokunacak zararı en aza indirmek için harekete geçen sektörlerden biri de hiç şüphesiz konut sektörü oldu. Emlak Konut GYO tarihi bir kampanya ile ev almak isteyenlere büyük kolaylık sağladı ve 1-7 Ağustos tarihleri arasında 1 milyar liralık 1500 bağımsız birimin satışını gerçekleştirdi. Özellikle İstanbul’daki projelere ilgi büyük olurken, Bahçekent ve Kayabaşı bölgelerinde bulunan kampanyalı kontenjanın yüzde 20’si tüketildi.

Emlak Konut faiz oranlarını 0.70 seviyesine indirmesinin ve vadeyi de 120 aya çıkarmasının ardından büyük ilgi gören kampanyası sayesinde piyasaya hareketlilik sağlarken, 1 Ağustos’ta “TÜFE’li satış kampanyası” da başlatıldı. Emlak Konut kampanyası peşinat tutarı yüzde 20 olarak belirlenirken, yüzde 10’luk kısmı ara ödeme olarak alınacak ve kalan ödeme TÜFE oranında ya da aylık 0,70 vade farklı ile 120 aya kadar taksitlendirilecek.

TÜFE’li satışların cazibesini de arttıran Emlak Konut GYO, şartnamede 30 Haziran 2017’ye kadar güncelleme yapılmayacağını, TÜFE güncellemesinin 2017’nin ikinci yarısında uygulanmaya başlayacağını duyurdu. Aynı zamanda eğer 6 aylık oran yüzde 5’i aşarsa yine yüzde 5’te sınırlandırma yapılacağı bilgisi verildi.

Büyük ilgi gören kampanyaya dahil olan projeler arasında büyük çoğunluğu İstanbul projeleri oluştururken, hem konut hem de ofis ve dükkan satışları da gerçekleştiriliyor. Ankara, Denizli, Konya ve Nevşehir’in de aralarında bulunduğu pek çok ilde satışlara ilgi artarken, gayrimenkul sektörü şimdi de desteği bankalardan bekliyor. Kendilerinin ellerinden geleni yaptığını ifade eden sektörün önde gelenleri, bundan sonra bankaların faizleri düşürmek suretiyle sektöre destek olmaları gerektiğinin altını çiziyor. Dönemin kar etme değil elini taşın altına koyma dönemi olduğunu ifade eden yetkililer, banka faiz oranlarının yüzde 0.90’ın altına çekilmesinin, Maliye Bakanlığı’nın da KDV ve tapu harçlarında indirim yapmalarının piyasayı coşturacağı yönünde görüş bildiriyorlar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *