» 
»
 

Emniyet Genel Müdürlüğü Ülkedeki çocukları yakın takibe aldı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Ülkedeki çocukların yeterli düzeyde korunması için denetim uygulaması başlattı. Uygulamaya göre 4 bin 783 okul ve çevresininin korunması kapsamında 45 kişi gözaltına alınırken 576 şahıs yakalandı ve 245 kişiye de adli işlemin uygulandığı bilgisi verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Ülke genelindeki çocukları korumaya yönelik uygulama başlattı. Denetim uygulaması adı altında yapılacak çalışmada hedef çocuklara dışarıdan gelen zararları önlemek. Uygulama kapsamında 4 bin 783 okul ve çevresinden 45 şahsın gözaltına alındığı, 576 şahsında yakalandığını, 245 şahsın ise adliyeye sevk edildiği öğrenildi. Emniyet Genel Müdürlüğü çocuklara dışarıdan gelecek her türlü zararların önlenmesi ve onları bu zararlardan uzak tutmak güvenli yaşamlarını temin etmek ve eğitim ve öğretim hayatlarını güvence altında tutmak için 29 Mart 2017 günü 08.00-18.00 saatleri arasında Ülke genelinde denetim uygulaması başlattı. Uygulamada öncelikle riskli bölgeler değerlendirildi. buna göre özellikle okul çevreleri, parklar, bahçe ve atıl binalar, alkol ve tütün mamüllerinin satışının yapıldığı mekanlar, birahane, kumar oynatılan yerler, kahvehaneler, internet ve oyun yerleri gibi yerler sıkı denetim altına alındı. Uygulamada asayiş, çocuk uyuşturucuile mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele ekipleri, trafik denetleme ekipleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlükleri ortak hareket ettiler. Uygulamaya 6 bin 604 polis memuru personel 2 bin 82  adet ekibe dahil oldu. Bu arada narkotimler ile terör ve özel harekat birimleri de uygulamaya destek vererek inceleme genişletildi. 

GÖZALTI VE YAKALAMALAR OLDU

Uygulama ile 4 bin 783 okul çevresinden 45 kişi gözaltına alınırken 576 kişi de yakalandı. 245 kişi ise Adli işlemlerinin yapılması için Adliyeye sevkedildi. Konuyla alakalı olarak 6 bin 562 işyeri denetlenerek 175 işyerine işlem yapıldı. 4 bin 675 servis aracı dahil 9 bin 620 araç denetlendi ve 566 araca da işlem gerçekleştirildi. Geniş çaplı yapılan uygulamada 2 adet tabanca, 3 av tüfeği, 15 mermi, 11 kurusıkı tabanca, 14 adet kesici alet, 158 gram eroin, 86.2 gram esrar, 3'ü sentetik olmak üzere 49,2 gram uyuşturucu, 2 bin 372 paket kaçak sigara ve 35 litre de kaçak içki ele geçirildi. Uygulama başarılı bir şekilde gerçekleşirken bu uygulamaların aralıklarla devam edeceği bildirildi. Polis özellikle çocuklara karşı dışarıdan gelecek tehlikeler için her an tetikte bulunuyor. Okul çevreleri ve zararlı mekanlar da sürekli aramalar gerçekleştirerek göz açtırmıyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *